گلدن نت پشتیبانی اینستاگرام پشتیبانی کانال تلگرام
تفاوت درد معده و درد قلب چیست؟ | سکته قلبی | قلب | ضربان قلب | دکتر نادر انوشه

تفاوت درد معده و درد قلب چیست؟

علائم سکته قلبی در جوانان
علائم سکته قلبی در جوانان
دی ۱, ۱۳۹۷
قلب
قلب
بهمن ۲, ۱۳۹۷
تفاوت درد معده و درد قلب چیست؟

تفاوت درد معده و درد قلب چیست؟

قلب و معده از اعضای حساس بدن هستند و اختلال در عملکرد هر کدام یا هر دوی آنها می تواند به راحتی سبب اختلال در عملکرد کل بدن و همچنین اختلال در عملکرد روزانۀ فرد شود. گاهی این دو عضو، بنا به دلایلی به دردهای مشابهی مبتلا شده که ممکن است عوارض و نشانه های آن با هم اشتباه گرفته شوند و اینجاست که باید پرسید تفاوت درد معده و درد قلب چیست؟

 

تفاوت درد معده و درد قلب چیست؟

می توان اینگونه به این سوال مهم پاسخ داد، دردها و ناراحتی های قلبی معمولاً با عوارض و بروزهای بیرونی مختلفی همراهی هستند. به عنوان مثال چنانچه درد در ناحیۀ سینه و اطراف قلب ایجاد شد و این ناراحتی همراه با دردهای پیش رونده به سمت دست ها و بازوها همراه بود باید حتماً به وجود بیماری قلبی شک کرد.
و یا اینکه اگر این دردها در ناحیۀ قفسه سینه و بازوها و دست ها به سمت شکم نیز سرایت کرده و ادامه دار بود می توان به وجود بیماری قلبی و یا احتمال وقوع حملۀ قلبی تا حد بسیار زیادی اطمینان حاصل کرد. تا اینجای کار مقداری راجع به تفاوت درد معده و درد قلب چیست؟ پاسخ داده شد. اما باید بدانیم گاهی این دردها و فشارهای قلبی علاوه بر بازوها و دست ها و همچنین سرایت به شکم، ممکن است کتف فرد را هم درگیر کند تا جایی که فرد هم در کتف ها و هم پشتِ خود دردهای مکرر و ادامه داری را حس می کند که تمامی این موارد، وجود بیماری قلبی و یا حملۀ قبلی را گوشزد می کند.
و اما برای اینکه بهتر متوجه تفاوت درد معده و درد قلب چیست؟ شویم، بهتر است بدانیم در ناراحتی ها و دردهای معده که بر اثر نفخ و عوامل مختلفی ایجاد می شود، درد در همان ناحیۀ معده باقی خواهد ماند و مانند بیماری قلبی به سمت دیگر نقاط بدن گسترش پیدا نمی کند. به این شکل می توان تفاوت درد معده و درد قلب چیست؟ را به خوبی متوجه شد. دردهای معده هم کلافه کننده اند اما باید گفت علائم و عوارض آن نسبت به بیماری قلبی بسیار محدودتر می باشند.

 

 

دکتر نادر انوشه
متخصص قلب و عروق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *