گلدن نت پشتیبانی اینستاگرام پشتیبانی کانال تلگرام
دکتر قلب در تهران | انواع بیماری های قلبی | قلب | ناتوانی قلب | دکتر نادر انوشه

دکتر قلب در تهران

فشار خون دکتر نادر انوشه
فشار خون
بهمن ۶, ۱۳۹۷
مصرف آسپرین دکتر نادر انوشه
مصرف آسپرین
بهمن ۲۸, ۱۳۹۷
دکتر قلب در تهران دکتر نادر انوشه

دکتر قلب در تهران

همانطور که می دانید تعداد دکتر قلب در تهران بی شمار است. قلب عضوی از بدن می باشد که خون دارای مواد مغذی و اکسیژن را روزانه در سراسر بدن به جلو می راند و به گردش درمی آورد. روزانه قلب بیش از ۱۰۰،۰۰۰ مرتبه خون پمپاژ می کند.

 

دکتر قلب در تهران دکتر نادر انوشه

 

قلب، عمل پمپاژ خون را با کوچکتر و بزرگ تر شدن خون ( منقبض و منبسط شدن) صورت می دهد. در زمان ورزش کردن، حدود ۱۰ ثانیه طول می کشد که خون پمپ شده از قلب به انگشت شست پا برسد. قلب لازم است بتواند خون را از میان تقریباً ۶۰،۰۰۰ مایل (در حدود ۹۶٫۵۰۰ کیلومتر) رگ خونی به جلو براند، این فاصله درست مثل این است که کل دنیا را حدود ۲٫۵ مرتبه دور بزنیم!

بیماری های قلبی

دکتر نادر انوشه دکتر قلب در تهران به این نکته اشاره می کند که ناراحتی های‌ قلبی هر ساله میلیون‌ها شخص را در سراسر دنیا دچار رنج می کند ضمن اینکه این نوع بیماری یکی از قابل پیشگیری‌ترین بیماری‌های حال حاضر به شمار می آید. تنها کافی است شخص از سبک زندگی سالمي بهره ببرد.
طبق آمار نخستین علت فوت افراد در جهان، به بیماری‌های قلبی مربوط است. در صورتی که هر گونه اضطرابی به بدن وارد شود از قبیل بی‌خوابی یا هر مشکل دیگری می تواند موجب ایجاد نانظمی در ضربان قلب گردد و ضربات زودهنگام بطنی یا دهلیزی ایجاد نماید و شخص از احساس تپش قلب در عذاب باشد.
دکتر نادر انوشه دکتر قلب در تهران تأکید نموده اند که اکثر مراجعانی که در زندگی خود دچار اضطراب و استرس های شدید می شوند مشکل تپش قلب دارند و همین امر موجب مراجعه آنها به پزشک می گردد. زمانی که در خواب افراد اختلال ایجاد می‌شود می‌تواند باعث بروز استرس شود و این استرس ها موجب مختل شدن در ضربان قلب می شوند.
طبق تحقیقات و بررسی های صورت گرفته اشخاصی که روزانه از ۸ ساعت بیشتر و از ۶ ساعت کمتر می‌خوابند بیشتر از سایر اشخاص جامعه به بیماری های قلبی دچار می شوند. ایجاد اختلال در خوابیدن و بیدار شدن به همراه خستگی بسیار می‌تواند علائمی از وجود پیشرفت بیماری قلبی در افراد باشد.
دکتر نادر انوشه دکتر قلب در تهران، مناسب ترین روش برای جلوگیری از بروز این گونه بیماری‏ها را، خوابیدن شبانه بین ۶ الی ۸ ساعت می داند. یکی از علل فشار خون بالا آپنه خواب (اختلال قطع تنفس در خواب) می باشد که آپنه خواب دلیل دیگری از قبیل چاقی را نیز شامل می‌شود. دکتر نادر انوشه دکتر قلب در تهران اشاره نموده اند که بعضی اشخاص بدن‌شان به کم خوابی حساسیت نشان می دهد لذا این اشخاص بیشتر در معرض بروز بیماری های قلبی ناشی از کم خوابی هستند.

انواع بیماری های قلبی

بیماری عروق : بیماری قلبی که معمولاً مربوط به سیستم گردش خون می باشد که شامل لنف، مویرگ‌ها و عروق است.
بیماری آئورت: قسمتی از دیواره آئورت دچار ضعف شده و ورم می کند و رگ را از شکل و فرم اصلی خودش خارج می‌کند.
بیماری عروق کرونر: در این نوع بیماری رگ مسدود شده و این موجب می شود جریان خون به قلب محدود شود که این امر باعث کمبود تولید مواد مغذی و اکسیژن در این عضو از بدن می‌شود.

آریتمی : این بیماری ضربان قلب را نامنظم می کند.

ناتوانی قلب : قلب دیگر توانایی پمپ قدرتمند به اندازه لازم را ندارد تا بتواند بدن را با استفاده از مواد مغذی و اکسیژن تغذیه نماید.

بیماری دریچه قلب : یکی از دریچه‌های قلب که گردش خون را به قلب کنترل می نماید، دچار اختلال می شود و از کار می افتد.

بیماری ماهیچه قلب: ضخیم و بزرگ شدن قلب موجب می گردد قلب ضعیف‌تر پمپاژ کند که این امر به بروز آریتمی منجر خواهد شد.

پریکاردیت(آماس) لایه‌های پوشاننده قلب : یک یا چندین لایه ازغشاي قلب عفونت خواهد کرد.

عوامل خطرآفرین بیماری‌های قلبی

• چاقی
• استعمال دخانیات
• دیابت
• کلسترول بالا
• عدم تحرک بدنی
• فشار خون بالا
شیوه های پیشگیری از بیماری های قلبی

• مصرف هرگونه مواد مخدر از جمله سیگار را ترک نمایید.
• سبریجات و میوه مصرف کنید.
• ورزش کنید.
• چکاپ منظم داشته باشید.
• از مصرف غذاهای پرچرب و شور پرهیز نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *