گلدن نت پشتیبانی اینستاگرام پشتیبانی کانال تلگرام
روش درمان قلب | سکته قلبی | ایست قلبی | رگهای قلب | دکر نادر انوشه

روش درمان قلب

بعد از عمل قلب باز چی بخوریم؟ عمل قلب باز یکی از مهم ترین و پیچیده ترین عمل هاست که توسط جراحان خبره و چیره دست انجام می شود. متأسفانه آمار بیماری های قلبی و همچنین جراحی قلب در جهان بالاست و افرادی که این عمل را انجام می دهند دائماً این سؤال را مطرح می نمایند که بعد از عمل قلب باز چی بخوریم که دچار مشکل نشویم؟
بعد از عمل قلب باز چی بخوریم؟
تیر ۲, ۱۳۹۷
روش تشخیص بیماری قلبی
روش تشخیص بیماری قلبی
تیر ۲۳, ۱۳۹۷
روش درمان قلب

روش درمان قلب

بیماری قلبی را جدی بگیرید. اینجا دیگر شوخی بردار نیست. نمی توان با این بیماری مانند سرماخوردگی رفتار کرد و منتظر ماند تا خودش خوب شود! قلب اگر بیمار شد به خودیِ خود درمان شدنی نیست و باید برای درمان آن پیگیری جدی کرد. چندین روش درمان قلب وجود دارد و پزشک متخصص با توجه به نوع بیماری، یک یا چند روش را برای بیمار تعیین و تجویز می کند.

 

روش درمان قلب

 

 

هر کدام از این درمان ها، ابزار و شیوه و طول درمان خاص خود را دارد و نمی توان از تمامی آنها به یک شکل واحد انتظار بهبودی داشت.

برخی از عواملی که منجر به بیماری قلبی می شوند:

دیابت: افراد دیابتی باید به شدت مراقب سلامتی خود باشند. به خصوص افرادی که کنترل قند خود را خیلی جدی نمی گیرند.

سیگار: یکی از مهم ترین عوامل ایجاد بیماری قلبی سیگار است.

افزایش کلسترول خون: یکی از دیگر عوامل ابتلا به بیماری قلبی، افزایش کلسترول خون و افزایش فشار خون است که قلب را بیمار خواهد کرد.

 

در این بخش چند روش درمان قلب را عنوان خواهیم کرد:

آنژیوپلاستی: افرادی که دچار گرفتگی عروق می شوند از این شیوه برای درمان آن استفاده می کنند. در این شیوه که راهی برای باز کردنِ رگ مسدود شده است، از یک بالن برای باز نگه داشتن رگ استفاده می کنند. روش درمان قلب در این شیوه به این شکل است که پزشک یک کاتتر را که در انتهای آن یک بالن قرار دارد وارد سرخرگ کرده و پیش رفته تا به محل گرفتگی رگ برسد. سپس بالن باز شده و رگ را باز نگه می دارد تا خون به خوبی جریان یابد.

استفاده از دارو: در این روش درمان قلب که بسیار هم مرسوم است پزشک داروهای مختلفی را با توجه به عامل ایجاد کنندۀ بیماری قلبی برای بیمار تجویز می کند. برخی داروها تپش نامنظم قلب را کنترل و منظم می کنند. برخی از داروها میزان کلسترول خون را که گاهی افزایش می یابد کاهش می دهند. برخی دیگر از تشکیل لختۀ خونی در عروق قلبی جلوگیری می کنند که می تواند بسیار مرگبار باشد.

عمل بای پس: یکی دیگر از چند روش درمان قلب انجام عمل «بای پس» یا همان میان بر زدن می باشد. وقتی یکی یا چند عدد از رگ های قلب دچار گرفتگی شدید شده باشند از عمل بای پس برای درمان استفاده می شود که در این عمل از یک رگ جدید که از پا یا قفسۀ سینه یا بازوها گرفته می شود برای پیوند به عنوان جایگزین رگ مسدود شده استفاده می کنند.

 

 

 

دکتر نادر انوشه
متخصص قلب و عروق

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *