گلدن نت پشتیبانی اینستاگرام پشتیبانی کانال تلگرام
ضربان قلب | قلب | فشار خون | فشار خون بالا | افزایش ضربان قلب | دکتر نادر انوشه

ضربان قلب

پیشگیری از بیماری های قلبی
پیشگیری از بیماری های قلبی
اسفند ۱۷, ۱۳۹۶
علائم بیماری قلبی در زنان
علائم بیماری قلبی در زنان
فروردین ۵, ۱۳۹۷
ضربان قلب

ضربان قلب

ضربان قلب نرمال در شرایطی است که فرد هیچ گونه فعالیت بدنی انجام نمی دهد و در حالت استراحت قرار دارد. تعداد ضربان قلب در حالت طبیعی ۱۰۰ _ ۶۰ ضربان در دقیقه می باشد. اساسا ضربان قلب کمتر، عملکرد قلب شما عزیزان را بهبود می بخشد که نشانه ای از آمادگی قلبی عروقی است. ضربان قلب نرمال کمتر از ۶۰ بار در دقیقه عموما در ورزشکاران مشاهده می شود که این امر برای آن ها غیر عادی نمی باشد.

 

 

ضربان قلب

 

خبر خوب این که مهم نیست که ضربان قلب نرمال شما چه تعدادی می باشد، شما می توانید آن را بهبود بخشید که در این صورت عملکرد قلب شما نیز بهتر خواهد شد.

فشار خون بالا در مقابل ضربان قلب بالا

بعضی از افراد فشار خون بالا را با ضـربان قلب بالا اشتباه می گیرند. فشار خون در حقیقت میزان فشار خون در دیواره های رگ های قلب می باشد در حالی که ضربان قلب، تعداد دفعات تپیدن قلب در هر دقیقه است .هیچ ارتباط مستقیمی بین این دو موضوع وجود ندارد و فشار خون بالا لزوما موجب ضـربان قلب بالا نمی شود و برعکس. امکان دارد ضـربان قلب در طی فعالیت شدید در تمرینات ورزشی سنگین، به آرامی فشار خون را بالا ببرد.

چگونه ضربان قلب را اندازه گیری کنیم؟

ساده ترین محل برای اندازه گیری ضربان قلب، بر روی مچ دست و کنار گردن است. برای آگاهی از ضـربان قلب واقعی، کافی است ۲ انگشت خود را بر روی نواحی ذکر شده قرار دهید و تعداد ضربات را در هر ۶۰ ثانیه بررسی کنید. همچنین می توانید این کار را در هر ۲۰ ثانیه انجام دهید و عدد به دست آمده را در سه ضرب کنید.

اگر ضـربان قلب تان بالا است می توانید از طریق شماره ها یا آدرسی که در سایت وجود دارد به مطب آقای دکتر نادر انوشه مراجعه کنید و توسط آقای دکتر معاینه شوید تا اگر مشکلی وجود داشت مورد معالجه قرار بگیرید.

 

 

دکتر نادر انوشه
متخصص قلب و عروق

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *