گلدن نت پشتیبانی اینستاگرام پشتیبانی کانال تلگرام
علائم بیماری قلبی در زنان | قلب | قلب و عروق | ضربان قلب | دکتر نادر انوشه |

علائم بیماری قلبی در زنان

ضربان قلب
ضربان قلب
اسفند ۲۰, ۱۳۹۶
گرفتگی رگ های قلب
گرفتگی رگ های قلب
فروردین ۶, ۱۳۹۷
علائم بیماری قلبی در زنان

علائم بیماری قلبی در زنان

خانم ها و آقایان از لحاظ عوامل خطر ساز بیماری قلبی نظیر کلسترول بالا با هم تفاوتی ندارند اما تفاوت هایی از لحاظ بروز بیماری های قلبی در میان آن ها وجود دارد . در این مقاله قصد داریم علائم بیماری قلبی در زنان را مورد توجه قرار دهیم .

 

علائم بیماری قلبی در زنان

 

 

احساس ناراحتی در ناحیه ی قفسه ی سینه : یکی از مهم ترین علائم بیماری قلبی در زنان احساس ناراحتی در قفسه ی سینه است اما این به معنای آن نیست که هرگونه ناراحتی در قفسه ی سینه منجر به بروز بیماری قلبی شود .
احساس خستگی زودرس : یکی از علائم شایع برای بروز بیماری قلبی همین احساس ضعف و خستگی زود رس می باشد .
احساس تنگی نفس : در بعضی موارد ممکن است تنگی نفس بر اثر وجود بیماری های قلبی ایجاد شود ولی در تمام مواقع بروز این حالت ناشی از بیماری های قلبی نیست . لازم به ذکر می باشد در صورتی که تنگی نفس بر اثر انجام فعالیت های زیاد تشدید پیدا و به علاوه در صورتی که تنگی نفس همراه با تورم پاها اتفاق بیفتد ، علل قلبی همچون نارسایی قلبی مطرح می باشد .
بروز سرگیجه : یکی از علائم شایع در میان بیماران قلبی سرگیجه می باشد . احساس تاری دید یا سبکی سر نیز ممکن است از آریتمی قلبی ناشی گردد .
تپش قلب : امکان دارد تپش قلب بر اثر آریتمی قلبی بروز پیدا کند لذا در صورتی که افراد با فعالیت های کم دچار تپش قلب شوند بایستی حتما به پزشک مراجعه کنند و معاینات لازم را انجام دهند .
تعریق : از جمله علائم شایع در بروز بیماری های قلبی در زنان وجود تعریق سرد می باشد و در صورتی که تعریق سرد همراه با درد آنژینی قفسه ایجاد شود احتمال حملات قلبی مطرح می باشد اما در صورتی که تعریق سرد همراه با تپش قلب و بیحالی بروز پیدا کند امکان آریتمیهای قلبی وجود دارد .
لازم به ذکر می باشد تقریبا ۸۳ درصد از افرادی که ناشی از بیماری های قلبی جان خود را از دست می دهند در سنین بالای ۶۵ سال قرار دارند و همچنین زنان در هفته های اول پس از حمله های قلبی بیشتر از مردان در خطر مرگ هستند .

 

دکتر نادر انوشه
متخصص قلب و عروق

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *