گلدن نت پشتیبانی اینستاگرام پشتیبانی کانال تلگرام
پیشگیری از بیماری های قلبی | بیماری های قلبی | قلب | دکتر نادر انوشه

پیشگیری از بیماری های قلبی

علائم گرفتگی رگ قلب
علائم گرفتگی رگ قلب
اسفند ۱۳, ۱۳۹۶
ضربان قلب
ضربان قلب
اسفند ۲۰, ۱۳۹۶
پیشگیری از بیماری های قلبی

پیشگیری از بیماری های قلبی

پیشگیری از بیماری های قلبی : برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی راه های متفاوتی وجود دارد که در این مقاله سعی داریم درباره آنها به شما عزیزان اطلاعاتی دهیم.

 

 

پیشگیری از بیماری های قلبی

 

پیاده روی

طی تحقیقات انجام شده، پیاده روی سریع روزانه آن هم به مدت  ۳۰ _ ۲۰ دقیقه بهترین گزینه برای جلوگیری از بیماری های قلبی می باشد. با پیاده روی کردن بدن فعال می شود، گردش خون را بهبود و اکسیژن رسانی را بهتر می کند. لازم به ذکر است که پیاده روی کردن فشار، چربی، دیابت را کاهش می دهد.

رژیم غذایی

برخی از پزشکان عقیده دارند که یک رژیم غذایی مناسب یعنی خوردن در حد مناسب اما با کنترل که مصرف میوه ها و سبزیجات در این رژیم غذایی بگنجد و از مصرف چربی های ترانس و چربی های اشباع جلوگیری شود.

زندگی کم تحرک

برخی متخصصان، تغییر سبک زندگی را مهم ترین عامل برای پیشگیری بیماری های قلب و عروق می دانند. عدم فعالیت بدنی یک عامل خطرناک برای ابتلا به بیماری های قلبی می باشد. چربی و کلسترول بالا، موجب ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی می شود.

ورزش

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که نمی توانید حداقل سه بار در هفته  پیاده روی سریع داشته باشید، می توانید بجای آن چند ورزش سبک در دراز مدت انجام دهید تا میزان چربی های بدن تان کاهش پیدا کنند، این امر موجب پیشگیری از دیابت و چاقی و … می شود.

ورزش آیروبیک

ورزش هایی مانند شنا، تنیس، بدمینتون یا دوچرخه سواری برای کاهش کلسترول خون و همچنین پیشگیری از بیماری های قلبی مفید می باشد.

ترک سیگار و الکل

سیگار و الکل از مهم ترین عوامل خطر برای بیماری های قلبی می باشند که این دو موجب اعتیاد می شود و کلسترول را افزایش می دهد.

عامل سن

سن و کم تحرکی می تواند موجب ابتلا به بیماری های قلبی شود.

مدیریت استرس

استرس یکی از بزرگترین عوامل خطر در ابتلا به بیماری های قلبی می باشد. استرس  بر سیستم عصبی سمپاتیک تاثیر می گذارد و سطح کورتیزول را افزایش می دهد.

خواب

کم خوابی موجب افزایش فشار خون می شود که می تواند به بیماری های قلبی عروقی منجر شود. لازم به ذکر است که خواب کافی از بیماری های قلبی پیشگیری می کند.

 

 

دکتر نادر انوشه
متخصص قلب و عروق

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *